10 Maddede Ev Gezme Hijyen Kurallarımız
15928
post-template-default,single,single-post,postid-15928,single-format-standard,bridge-core-2.2.3,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-21.0,qode-theme-bridge,disabled_footer_bottom,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-6.1,vc_responsive,elementor-default,elementor-kit-6
 

10 Maddede Ev Gezme Hijyen Kurallarımız

10 Maddede Ev Gezme Hijyen Kurallarımız

Merhabalar,

Gayrimenkul satışlarımızla ilgili, CoronaVirüs ertesinde hem hijyen hem de dijital pazarlama ve iletişim konularında pek çok şey yaptık. 

Hemen uygulamaya koyduğumuz CoronaVirus ve ev gezme kurallarımızı burada okuyabilirsiniz.

Şüphesiz hijyen kurallarımızla bağlantılı olarak pazarlama ve tapuya kadar uzanan yolu sorunsuz aşabilmek için, her adımda DİJİTAL STRATEJİ diyebileceğimiz yenilikler uyguluyoruz. Evinizi 3D- 3 Boyutlu sanal ortamda Alıcılarımıza gösterebileceğimiz yeni bir uygulamayı başlattık.  Şüphesiz ciddi alıcılar evi satın almadan önce evinizi mutlaka fiilen gezmek isteyeceklerdir ama evi gösterme frekansımızı sadece çok ciddi olanlarla sınırlamış olacağız. 

Eviniz için çalışmaya başladığımız günden tapu devrini yapacağımız güne kadar sizinle sık sık iletişimde olmamız gerekiyor. Ancak iletişim kurmak için yüz yüze gelmemiz gerekmeyecek… Minimum Temas Maksimum İletişim ilkesiyle; bunun için zoom uygulaması üzerinden telefon veya bilgisayarınızla rahatlıkla katılabileceğiniz görüşmeler yapacağız. Diğer emlakçılara evinizi gösterme ve bilgileri paylaşma yolumuz da benzer şekilde. Yazının ekinde bir tane 3D örneğimi görebilirsiniz. Evin içinde eşya olduğunda daha da güzel oluyor. Bunlar satışı hele bu günlerde çok süratlendiren teknolojik yaklaşımlar.

Planlarınızı ertelemeyin! Satmayı düşündüğünüz gayrimenkulünüz varsa mutlaka görüşelim 😊 Detaylar için görüşebiliriz.  

3D sanal ev gezisi örneğimi buradan inceleyebilirsiniz.

İçi dolu ev örneğini buradan inceleyebilirsiniz.

Sevgilerimle

Cem Örgey

CORONAVIRUS ve EV GEZME HİJYEN KURALLARIMIZ

10 Maddede Ev Gezme Hijyen Kurallarımız:

1.     Evinizi gezdirmeden önce Alıcılarımızla mutlaka önden bir  İhtiyaç Analizi yapıyoruz.

2.     Ciddi olmayan hiçbir Alıcımıza evinizi gezdirmiyoruz.

3.     Alıcı konut kredisi kullanacaksa, öncelikle bankadan ön yeterlilik almasını istiyoruz. Böylelikle evinize alım konusunda ciddi olmayan Alıcıların girmesini engellemiş oluyoruz.

4.     Alıcımızı, evinizi gezdirmeye gelmeden önce ‘‘Keller Williams Türkiye’nin Ev gezme hijyen kuralları’’ konusunda bilgilendiriyoruz.

5.     Evinizden içeri girmeden önce bizim kendisine sağlayacağımız maskeyi takmasını istiyoruz. Eve geldiğimizde arzu ederseniz size de bir maske verebiliriz.

6.     Alıcımızın, mutlaka galoş takmasını sağlıyoruz.

7.     Gereken durumlarda eldiven takmasını da istiyoruz.

8.     Asla tokalaşmıyoruz.

9.     Sosyal mesafenin (min. 2 metre) korunması konusunda gerek sizi gerekse de müşterimizi uyarıyoruz.

10.  Gerekirse, evinizden ayrılmadan önce yanımızda taşıdığımız ‘’Hijyen paketimizle’’ kapı ve dolap kulplarını silip evden öyle ayrılıyoruz.

***********************************

Epey korkutucu değil mi? Kargaşa?  Panik? İptal edilmiş seyahatler?  Hiç anlayamasam da tuvalet kağıtlarının stoklanması? Ya sokağa çıksak-çıkmasak tartışması?…

İstanbul’da şu ana kadar yeni yeni harekete geçtiğini gördüğümüz emlak pazarı, bu şekilde kalabilecek mi? DİJİTAL STRATEJİ kullanan firmalar için hala fırsat var görünmekte.

Adım adım gidelim: Evimizi satıyorsak, evimizi alacak bile olsa, birilerinin gelip evimizin içinde dolaşacak olması bizi endişelendirecek bir konu. Şüphesiz, ev bakacaksak da aynı endişe geçerli. Demek ki en başta bu hijyen-güvenliği sorununun aşılması gerekiyor.

Ne yapıyoruz: Öncelikle, alıcılarımıza satacağımız mülk hakkında daha fazla detay bilgi iletip, kendileriyle daha kuvvetli iletişim kurup, doğru ihtiyaç analizi yapıp, gerçekten aradıkları mülkün bu olup olmadığını belirledikten sonra bir sonraki adıma geçiyoruz. Bu yaklaşımlarımızı bir paket olarak #MinimumTemasMaksimumİletişim diye isimlendiriyoruz. 

Alıcılarımıza bir ev göstermeye gitmeden önce mülk sahibi ile (evde oturuyorsa) önceden bir görüşmeye yapıyoruz. Kendisine hijyen kurallarımızı hatırlatıyoruz. Evi göstermeye gitmeden önce mülk sahibi ile görüşüyoruz ve bizim ona temin edeceğimiz maskeyi takmasını istiyoruz. Eve girdiğimizde, hiçbir şekilde fiziksel temasta bulunulmaması gerektiğini hatırlatıyoruz. Hiçbirimiz tokalaşmıyoruz. Sosyal mesafeyi korumamız (min. 2 metre) gerektiği konusunda kendisini bilgilendiriyoruz.

Alıcımızdan da aynı şeyleri istiyoruz. Kendisiyle bir ön görüşme yaparak ihtiyaçlarınızı belirlediğimizi mülk sahibine anlatıyoruz. Mülk sahibine, alıcı müşterinin de aynı hijyen kurallarına uyacağını iletip, muhakkak galoşlarımızı takarak, gerektiğinde eldiven kullanarak evi gezdiriyoruz. Tüm bunlara ek olarak, evi fiilen görmeden önce alıcı, önerdiğimiz evi 360 derece sanal ortamında görmek isterse, o teknolojimizi de kullanıyoruz. 

#MinimumTemasMaksimumİletişim dedik değil mi? Bunu tüm görüşmelerde kullanıyor olmak gerekiyor. Bu dönemde karşılıklı görüşmelerin internet üzerinden gerçekleşmesi için yapılacak yatırımlar karşılığını verecektir. İlk aşamadaki görüşmelerden, teklife ve sonunda Web-Tapu üzerinden tapu devrine kadar olan tüm aşamalarda sanal iletişim anahtar kelime. 

Satışları aşağıya çekebilecek, pazarı daraltabilecek bir nokta daha var: Biraz daha beklersem, Corona etkisiyle fiyatlar düşer beklentisi…

Doğru fiyatlı olmayan mülkler, her zaman piyasa dalgalanmalarından çok etkilenirler. Ya çok etkilenerek fiyatlarını aşağıya çekerler, ya da inatla fiyat değiştirmeyerek, piyasadaki “sattıran mülk” ismiyle yerlerini alırlar. Öte yandan, doğru fiyatlı ve bakımlı evler her zaman hızlı satılır. Doğru müzakere teknikleri ile, alınan tekliflerden süratli sonuca gidilir. 

Evet, Corona virüsünün piyasadaki bir kısım mülklerin fiyatını aşağıya çekmesi gibi bir etkisi olacaktır ancak bu, piyasada zaten az adet kalan doğru fiyatlı mülklerin hemen satılmasına engel olmayacaktır. Normal zamanda da zaten ilk satılan mülkler aynılarıdır. 

Dilerim, dikkatli uygulanmış hijyen yaklaşımları yanında doğru dijital stratejiler, hepimizi tedirgin edip evlerimize bağlayan Corona Virüsü tehdidinin, pazarın asıl akar mülkleri sayesinde önemli bir daralma yaşanmasına fırsat vermeden bir an önce kaybolmasını sağlar.

Siz siz olun, bir profesyonelle çalışın…

Cem Örgey / +90-533-551 5292× whatsapp